Satysfakcja z życia zawodowego , postrzegane jest w kontekście osiągnięć w miejscu pracy.

Satysfakcja z życia  zawodowego , postrzegane  jest  w kontekście osiągnięć   w miejscu  pracy.

Młodzi, są przekonani, że po zakończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca czeka, ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji albo dla niedoświadczonych za niewygórowaną płacę. Lata, kiedy zdobywanie umiejętności dawało pewność znalezienia wysokiego płatnej pracy , minęły , pracodawcy nie jest już spragniony ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się cechami charakteru,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to cechy zauważane przez prezesów firm, praca dla takich młodych odpornych na stres ludzi czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za wykonane zadania rośnie , obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, chcą więcej mieć i zabezpieczyć swojej rodzinie godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, bycie cenionym przez przełożonych także, zgranie tych przesłanek z satysfakcjonującym wynagrodzeniem postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , dzięki której człowiek może zapewnić sobie i rodzinie dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejtingsajter

Zawody takie jak menadżer, stwarzają możliwość osiągnąć dużych pieniędzy, ale praca taka łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i koniecznością sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale również dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zestresowany .

Powrót do góry